Що таке скандинавський стиль? Це, перш за все, ідеальне поєднання функціональності, естетики та затишку. Виник цей стиль в скандинавських країнах, де саме довгі зими та короткі дні стали причиною того, що місцеві жителі почали створювати теплі, світлі та зручні простори. Мрієте про інтер’єр, у якому панує спокій, простота й природність? Декілька дзеркал, ретро афіш та карта світу купити яку можна в режимі онлайн і ви вже на шляху до створення інтер’єру вашої мрії. Маємо ще декілька порад для вас.
Основні принципи скандинавського стилю
В першу чергу, зверніть увагу на типову кольорову гамму в скандинавському інтер’єрі. Основою інтер’єру є білий колір та його відтінки, такі як молочний, колір слонової кістки, світло-сірий. Не забувайте про пастельні тони (бежевий, пудрово-рожевий, ніжно-блакитнийб тощо). Обережно використовуйте яскраві акценти у вигляді вазонів, подушок чи пледів.
Зверніть увагу на природні матеріали, зокрема дерево, яке є головним героєм в скандинавському інтер’єрі. Використовувати дерево можна в підлоговому покритті, меблях, а також в декоративних елементах. Також в пригоді стануть такі не менш натуральні матеріали як бавовна, льон, ротанг, бавовна.
Важливою ознакою стилю є мінімалізм. Інакше кажучи, менше – краще! В кімнаті не має бути нічого зайвого, адже вона має «дихати». Не забувайте про функціональність, адже предмети інтер’єру мають бути не лише красивими, але й корисними. Обирайте зручні меблі з чіткими формами, які легко поєднувати.
Важливу роль в створенні затишку по-скандинавськи відіграє текстиль. Килимки, пледи та подушки здатні створити так звану атмосферу хюґе (hygge), яка спонукає до відпочинку та розслаблення. М’яке розсіяне освітлення у вигляді ліхтариків, свічок та торшерів це must-have.
Покрокова інструкція створення скандинавського затишку
Навіть якщо ваші дизайнерські навики залишають бажати кращого, скориставшись нашими порадами, ви зможете швидко створити інтер’єр в стилі, який прийшов до нас з батьківщини Тора.
- Оберіть базовий фон. Придбайте білу або світло-сіру фарбу та пофарбуйте стіни. Це допоможе створити візуальне відчуття простору та дозволить легко додавати інші елементи.
- Підлога має бути світлою та натуральною. Світлий дуб, ясен або навіть біле дерево – це топ! Можна також використати ламінат або вініл, які мають відповідну текстуру.
- Прості та легкі меблі – це основа основ. Виготовлені з сірого чи білого пластику меблі мають бути максимально функціональними. Прямі та лаконічні форми – саме те, що притаманне кімнаті в стилі хюґе.
- Мінімальний але виразний декор. Світильники в стилі лофт або мінімалізм, чорно-білі постери в рамках, дзеркала, а також кімнатні рослини – виграшні варіанти.
- Обирайте затишний та м’який текстиль. Декілька м’яких подушок, плед з грубої в’язки, натуральні штори (ніяких важких драпіровок!), а також килим з геометричним орнаментом чудово доповнить інтер’єр.